Vokální dílna

Dílna, která je otevřena každému, kdo má chuť nacvičit a zpívat zpěvy, které pak zazní při nedělních bohoslužbách. Repertoár bude velmi pestrý a instrumentální doprovod také. Netradiční zpěvy promluví autenticky, tradiční zpěvy zazní netradičně. Jsou zváni i ti, kdo se zpíváním mají minimální zkušenost. Na sjezdové zpívání se těší celocírkevní kantor Ladislav Moravetz.

Instrumentální dílna

Srdečně zveme hudební amatéry i profesionály, aby na sjezd vzali svůj hudební nástroj a připojili se do našeho originálního sjezdového orchestru (OSO), což je proměnlivé uskupení muzikantů, hrajících na strunné a dechové hudební nástroje. Přijímáme hráče na smyčcové a dechové nástroje (housle, viola, violoncello, kontrabas, příčná flétna, klarinet, hoboj, fagot, saxofon, trubka, lesní roh, basová křídlovka, pozoun, tuba). Počet členů OSO je neomezený. Jsou vítáni jak začátečníci, tak i pokročilejší muzikanti. Společně budeme nacvičovat skladby, které zazní při sjezdových nedělních bohoslužbách. Zájemci do této dílny ať se přihlašují písemně do 30. 9. 2017 na e-mail: moravetz@e-cirkev.cz . Na společné muzicírování se těší Ladislav Moravetz, celocírkevní kantor ČCE.

Ladislav Moravetz je evangelický církevní hudebník, hudební aranžér a skladatel. V naší církvi působí jako celocírkevní kantor.  Vyučuje varhanní improvizaci na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, hymnologii na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. Je vedoucím Semináře církevní hudby Evangelické akademie, varhaníkem a sbormistrem Evangelického chóru Zlín a delegátem Evropské konference pro evangelickou církevní hudbu.